Co warto wiedzieć?


Jak przygotować się do zimy? - poradnik Kierowcy

Każdy Kierowca wie, że zima to wyzwanie. Przez te kilka miesięcy w roku kierowca i jego  samochód  narażeni będą na trudne, a czasem nawet ekstremalne warunki pogodowe (śnieg, krupa śnieżna czy zamiecie) czy terenowe (zaspy, głębokie koleiny czy oblodzona nawierzchnia). Ale czy na pewno wiemy jak się do tego przygotować i pamiętamy o wszystkich działaniach odpowiednio wcześnie, przed sezonem?

Przypominamy o czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę.

 

Akumulator

Rozładowany akumulator to najczęstszy scenariusz pisany przez zimę. To właśnie akumulator dostarcza prąd konieczny do uruchomienia silnika. Ale oprócz tej istotnej funkcji jaką jest rozruch silnika, akumulator odpowiada także za przekazanie mocy do zasilenia pamięć komputera, radia, odbiornika GPS czy innych urządzeń, z których możemy korzystać także podczas postoju, przy wyłączonym silniku. 

źródło: Canva

Akumulator eksploatowany jest zatem ciągle. Pamiętajmy, że owszem, lubi pracować, ale podczas szybkiej jazdy, nie w spoczynku. Bo to właśnie podczas postoju rozładowuje się najbardziej, a jego moc  spadnie drastycznie podczas postoju przy zimowych, ujemnych temperaturach (przy -20C potrafi być to nawet 50% mocy). Zatem, jeśli chcemy uniknąć częstego porannego odpalania “na kable” to warto sprawdzić wydajność naszego akumulatora gdy tylko obserwujemy, że temperatura zaczyna oscylować w okolicach 0 stopni.


Newsletter
Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!
Wyślemy Ci powiadomienia o atrakcyjnych promocjach i nowościach.